Teknoloji ve Yenilik Odaklı İş Fikirlerini DREAM BİGG ile Gerçekleştir

DREAM BİGG, TÜBİTAK 1812 Yatırım Tabanlı Girişimcilik Destek Programı (TÜBİTAK BİGG Fonu) çerçevesinde geliştirilen girişimleri, sektörlerinde tutunan, değer üreten ve uluslararası vizyona sahip küresel şirketler haline getirmeyi hedefler.

0 +

2020 - 2023 Yılları Arası Girişimcilerimize Yapılan Yatırım

0 +

İş Birliği

Dream BİGG Hakkında

TÜBİTAK 1812 Yatırım Tabanlı Girişimcilik Destekleme Programı (TÜBİTAK BİGG Yatırım Fonu), (eski adıyla Bireysel Genç Girişim (BiGG) Programı) TÜBİTAK’ın girişimcilere girişim sermayesi desteği verdiği bir programdır.

Girişimcilerin, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri için, fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerin desteklenmesi, böylece nitelikli girişimciliğin özendirilmesi ve uluslararası rekabet gücü olan, yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve hizmetleri geliştirebilen başlangıç firmalarının oluşturulması amaçlanır.

DREAM BiGG, TÜBİTAK 1812 Yatırım Tabanlı Girişimcilik Destek Programı (TÜBİTAK Yatırım BİGG Fonu) programı uygulayıcı kuruluşlarından olan Boğaziçi Üniversitesi TTO tarafından yürütülen girişim destekleme programıdır.

DREAM BiGG, TÜBİTAK 1812 Girişimcilik Destek Programı (TÜBİTAK Yatırım BİGG Fonu) girişimcilerin iş fikirlerinin toplanması, değerlendirilmesi, seçilen iş fikirlerinin doğrulanması ve TÜBİTAK’a 2. aşama başvurusu yapacak iş planlarının belirlenmesi faaliyetlerini yürütür. İş fikrinin teknik ve ticari açıdan doğrulanması sürecinde girişimcilere mentorluk, iş birliği ağlarının kullandırılması, iş planı hazırlama desteği vb. hizmetleri sağlar.

Dream BİGG tarafından Sunulan İmkanlar

Uzman Mentorlar

Dream Bigg hızlandırma programı, 6 haftalık olgunlaştırma sürecinde girişimcileri birçok yönden aydınlatacak alanında uzman mentorlar ile danışmanlık hizmeti sunar.

Yetkin Eğitmenler

Dream Bigg hızlandırma programında alanında yetkin eğitmenler ile yapılacak eğitimler girişimcilerin; design thinking, startup proje yönetimi, market stratejileri, fikir mülkiyet hakları gibi pek çok alanda gelişmesine yardımcı olur.

Fikri Mülkiyet Güvencesi

Dream Bigg, girişimcilerinin bütün fikirlerini blok zinciri teknolojisi ile koruma altında tutar.

Girişimci Dostu Yatırımcılar

Dream Bigg, program boyunca partnerleri ve destekçileri sayesinde girişimcilerin uygun yatırımcılarla bir araya gelmesini sağlar.

Boğaziçi İş ve Mezun Ağı

Boğaziçi Üniversitesi ve TÜBİTAK iş birliğinde Dream Bigg, girişimcilerine Boğaziçi iş ve mezun ağına erişim kolaylığı ve ayrıcalığı sağlar.

Gelecek İnşaası

Dream Bigg programı boyunca yetkin eğitimcilerle, mentorlarla ve sunduğu birçok hizmetle girişimcilere hayallerini gerçekleştirme ve onları geliştirme vizyonunu kazandırır.

İş Birliklerimiz

Dream BİGG programı kapsamında program boyunca aşağıda yer alan birçok kurum/kuruluş/firma ile iş birliğimiz vardır.

Gelişmelerden Haberdar Olun!

Dream BİGG programlarından haberdar olmak için
posta listemize katılın.